Pohled od silnicePes StandaChalupaPohled směr Stachy a Churáňov

Výlety

Výlety do okolí

Hoslovický mlýn

Unikátní středověký vodní mlýn, pocházející pravděpodobně z druhé poloviny 16. století. Nachází se nedaleko stejnojmenné vesnice, severovýchodně od Bošic. Po silnici je to přibližně 15 km a autem cesta trvá asi 22 min.

Zimní pozorování zvěře

Poznejte život jelenů ve volné přírodě na Šumavě.
V zimním období můžete za doprovodu průvodce navštívit přezimovací obůrku nedaleko Srní. V pohodlí pozorovacího srubu uvidíte ve vzdálenosti několika málo desítek metrů stádo jelenů, laní i kolouchů.
Pozorovaní probíhá asi třikrát za týden a je nutné se předem objednat na tel. čísle: 376 599 225.

Lesní křížek

Odhalení a vysvěcení obnoveného křížku

Jen několik desítek metrů od chalupy, vedle silnice na Javorník, býval od nepaměti křížek. Ten poslední, který tu byl ze začátku 21. století, postavili ing. arch. Karel Kunca a Vladimír Pavlík. Kvůli drsné šumavské přírodě byl jeho stav už velmi špatný, a tak se místní rozhodli postavit křížek nový.

Hrad Kašperk

Hrad Kašperk je prvním a současně jediným hradem na světě, kde přímo před zraky návštěvníků ožije v prázdné věži středověká komnata a Vy můžete můžete být nejen u toho, ale můžete stát přímo uprostřed!

Jezerní slať

Jezerní slať

Jezerní slať se rozkládá na Šumavě mezi obcemi Kvilda a Horská Kvilda. Toto rozsáhlé rašeliniště má rozlohu přes 100 ha a nachází se v nadmořské výšce okolo 1060 metrů.

Měsíční kámen

Měsíční kámen

Krátký pěší výlek k záhadnému pravěkému menhyru. Prý vyzařuje plno energie, která nám může sílu přidat, ale také ubrat.

Churáňov a okolí

Zlatá studna

Churáňov se nachází nedaleko lyžařského areálu Zadov a nabízí řadu možností pro výlety do krásné šumavské přírody.

Subscribe to RSS - Výlety